מהיום יש לכם אופציות: תכירו את PMS ,Protel חדש בישראל

הילה אור || מלונאות בעולם החדש

את הקריירה המלונאית שלי התחלתי לפני 15 שנה, בתור פקידת קבלה במלון חוף נחשולים.
מקום העבודה היה במרחק הליכה של 5 דק' מהבית וסכום מענק המועדפת שהייתי זכאית לו בתור חיילת משוחררת קרץ לי אז החלטתי לעבור לצד השני של דלפק הקבלה ולהיות "נותנת שירות" לכל דבר ועניין.

כחלק מתהליך החפיפה שלי בקבלה, הכירו לי את מערכת האופטימה (PMS) שעם הזמן הפכה להיות האורים והתומים שלי. ביצעתי דרכה הכל – החל מחיפוש אורח, שליפת הפרטים עליו, ביצוע הזמנה חדשה, בדיקת זמינות, מחירים, כתיבת הערות ועוד. אחרי שנתיים של עבודת קבלה, לגמרי בטעות ולא בכוונת תחילה – התאהבתי במקצוע והחלטתי לעבור לתל אביב ולפתח קריירה מלונאית אמיתית!
רק אנשי תפעול שהולכים לישון ומתעוררים עם הדאשבורד של המערכת יבינו את גודל התסכול שחוויתי כשגיליתי שמלון דיויד אינטרקונטיננטל למעשה עובד עם מערכת PMS אחרת לחלוטין, מערכת האופרה.
בחיי, אני לא אשכח את גובה המתח המטורף שחוויתי כל פעם שהייתי צריכה "לסגור קופה" ולתרגם בקובץ אקסל את כל הפעולות שלי מאירו לשקל רק כי הרשת בחרה לעבוד במטבע בינלאומי גם בישראל. 
אגב, זה היה לפני יותר מעשור – אני משוכנעת שהטכנולוגיה השתדרגה מאז 😉

ימים עברו, חזרתי לעבוד עם מערכת האופטימה כששאלה אחת לא עוזבת אותי "האם יש מערכת PMS שיודעת לשלב את היכולות המצוינות של כל אחת מהן לחוד, ביחד?"

תבינו, יש אלפי מערכות PMS בעולם! החל מפתרון לעשרות חדרים ועד לפתרון רשתי הכולל אלפי חדרים.
מאז ומתמיד, האתגר לא היה במוצר עצמו אלא בהקמת מערך שירות ותמיכה מקומי ובהתאמת המוצר לשוק הישראלי. אנחנו מדינה קטנה. מאוד קטנה ואת אף אחד לא עניין להיכנס לישראל ולהתאים את עצמו למיסוי המקומי, חוקי האשראי והשפה. יעידו חבריי יונתן ועומרי העומדים מאחורי מנוע ההזמנות של Simple Booking, בדרך המאוד ארוכה, מאתגרת וכמעט בלתי אפשרית שעשו על מנת להתאים את מנוע ההזמנות של חברת Simple Profit לשוק הישראלי. תשאלו אותם היום אם היה משתלם – חד משמעית כן.
ולמרות שאנחנו שוק קטן, יש בו מקום לשחקנים בינלאומיים נוספים. בסופו של יום, תחרות זה דבר מאוד בריא והיא מביאה איתה מגוון של אופציות לצד השני. הרי מי מאתנו בדיעבד היה מתחתן עם האישה הראשונה שהכיר או מי מאיתנו בדיעבד הייתה מתחייבת לגבר הראשון שהציע לה לצאת לדייט?
אנחנו צריכים אופציות! אופציות עוזרות לנו להחליט, אופציות עוזרות לנו לבצע התאמה אולטימטיבית לצורך שלנו ובינינו? אופציות גם עוזרות לנו לנהל משא ומתן.

בין אם ידעתם ובין אם לא, בשנתיים האחרונות מוטי, מנכ"ל חברת עינב טכנולוגיות מידע עובד יחד עם השותפים בחברת Protel על מנת להביא את ה- PMS שלהם לארץ. מה זה להביא, טכנית כל אחד מכם יכול בכל רגע נתון לפתוח את לשונית הכרום שלו, לבקש דמו ולהתחיל לעבוד. אבל וזה חתיכת אבל – את המע"מ תצטרכו לחייב ידנית (כאלו אנחנו בישראל- מיוחדים), את החשבונית תצטרכו להנפיק דרך צד שלישי (מיוחדים, אמרתי?) ואת השירות והתמיכה תקבלו באנגלית מנציג שיושב אי שם בגרמניה.
אז להביא, משמע לבצע את כל ההתאמות הנדרשות בחוק המיסי והסליקה בארץ ובמקביל לזה להקים מחלקה נוספת שתתעסק בהטמעה, בשירות ובתמיכה של המערכת.

במלונאות החדשה, חשוב לקבל תמיכה ושירות מקומיים אבל לא פחות חשוב, לוודא שכל שאר המערכות שאתם עובדים איתם, ידעו לדבר עם מערכת העל שלכם, הרי היא ה -PMS.
בעבר זה הסתכם בערך בסליקה ומערכת חשבונאית. היום, תרצו לדעת שגם המערכת החשבונאית שלכם, ככל הנראה פריורטי או חשבשבת , גם מערכת הסליקה שלכם, ככל הנראה קארדקום או פלאקארד, גם מערכת חווית הלקוח שלכם, ככל הנראה Duve או Easyway, גם מנהל הערוצים שלכם, מנוע ההזמנות שלכם ומערך המפתחות שלכם – כולם כולל כולם ידעו להתחבר לפרוטל מחר בבוקר. ותאכלס? זה האתגר האמיתי. לא לתת לכם לעבוד קשה וידנית אלא לחבר את כל המערכות לתוך מערכת ה – PMS שלכם.
בנוסף, לפתוח אתכם לעולם. מה זה אומר? שאם תרצו מערכת לקריאות אורח, מערכת לשביעות רצון אורחים, מערכת CRM, מועדון לקוחות ועוד – אתם תוכלו לעשות את זה בלחיצת כפתור וללא שום תוספת מחיר.

אם זה נשמע כאילו אני משווקת אותם, אז למען גילוי נאות אני פשוט מלונאית נלהבת וגם מפרגנת על המהלך הסופר חשוב הזה בשוק שלנו.
אם תרצו לדבר עם מוטי, להכיר אותו ולראות את המערכת מבפנים, תוכלו ליצור איתו קשר ישירות בטלפון או במייל.

התוכן עניין אותך? אפשר לקבל את הבאים ישירות למייל: